Powiat Lidzbarski: Wizyta delegacji z Powiatu Emsland

Od 25 do 28 maja br. w Powiecie Lidzbarskim gościła 22 osobowa delegacja z partnerskiego Powiatu Emsland.

W piątek 25 maja Wicestarosta Jarosław Kogut wspólnie z delegacją z Niemiec złożyli wizytę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, gdzie przedstawione zostały prezentacje na temat odnawialnych źródeł energii, którą przygotowali Adam Krzyśków z Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej oraz prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju dr hab. Mirosław Gornowicz prof. UWM. Elementem wizyty były rozmowy na temat innowacji i rozwoju techniki produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz ożywienia trójstronnej współpracy między Warmińsko-Mazurską Agencją Energetyczną, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, a Centrum Kompetencyjnym 3N w Wertle w powiecie Emsland.

W sobotę, 26 maja Pan Starosta Jan Harhaj przywitał przybyłych gości podczas oficjalnego spotkania, które miało miejsce w Termach Warmińskich. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele Rady Powiatu oraz Piotr Cieśliński Poseł na sejm RP. Goście z Niemiec zwiedzili obiekt Term Warmińskich, odwiedzili Szkołę Muzyczną I-go stopnia gdzie odsłuchali koncertu w wykonaniu młodzieży. W niedzielę Starosta Lidzbarski wraz z przybyłą delegacją udali się do Elbląga, gdzie czas upłyną im na zwiedzaniu miasta, następnie odbyli dwugodzinny rejs Kanałem Elbląskim. Rozmowy dotyczyły między innymi dalszej współpracy oraz realizowanych projektów. Była to znakomita okazja do wymiany doświadczeń w prowadzeniu polityki samorządowej, podsumowano także dotychczasowych wspólne osiągnięcia. Priorytetem dalszej współpracy obu Powiatów są zadania związane z młodzieżą.

„Pod względem rozwoju społeczno-politycznego współpraca partnerska jest dla mnie niezmiernie ważna i jest jednym z najważniejszych elementów kreatywnego rozwoju naszego Powiatu. Projekty związane z wymianą młodzieży są zdecydowanie największą wartością naszej współpracy. Dzięki nim młodzi ludzie mają okazję poznawać inne kultury i zyskują szansę na rozwój nie tylko edukacyjny, ale również osobisty.” - mówi Jan Harhaj – Starosta Lidzbarski.

Opublikowano: 2018-06-11 16:34

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.