Zawiązanie koalicji w stolicy ogłosili we wtorek: Partia Razem, Inicjatywa Polska, Stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa i Zieloni.

Wśród elementów porozumienia programowego znalazły się: budowa 50 tys. mieszkań miejskich na wynajem, dostępnych zarówno dla osób najuboższych, jak i dla klasy średniej, budowa centrów wsparcia dla seniorów i osób niepełnosprawnych, walka ze smogiem, rozwój infrastruktury ciepłowniczej i transportu publicznego, zakończenie procederu wyrzucania z mieszkań lokatorów reprywatyzowanych kamienic, a także utworzenie na Placu Defilad, wokół Pałacu Kultury i Nauki, warszawskiego Parku Centralnego.

Kandydat koalicji czterech ugrupowań na prezydenta stolicy będzie wybrany w lipcu.

Gotowość do startu w wyborach na prezydenta Warszawy potwierdził lider Stowarzyszenia WMW Jan Śpiewak. Do tej pory swoje kandydatury na stanowisko prezydenta Warszawy ogłosili: Patryk Jaki (z poparciem Zjednoczonej Prawicy), Rafał Trzaskowski (z poparciem PO i Nowoczesnej), Jakub Stefaniak (z poparciem PSL), b. polityk Platformy Obywatelskiej i b. wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz, a także lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz.

Kandydatów mają też wystawić m.in. SLD, Ruch Bezpartyjni, a także ruchy miejskie skupione wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. W poniedziałek MJN przedstawiło troje kandydatów, którzy zmierzą się w organizowanych przez koalicję prawyborach.

Podzielony ws. startu w Warszawie jest Ruch Kukiz'15; o ile gotowość poparcia Jana Śpiewaka deklarował Paweł Kukiz, o tyle znaczna część polityków jego ugrupowania chce wystawić własnego kandydata na prezydenta stolicy.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

woj/

Opublikowano:

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.