Decyzje PiS. Listy PiS nie dla pracowników spółek SP; Poręba - szefem sztabu

Komitet Polityczny PiS zadecydował, że osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa, nie będą kandydowały z list tego ugrupowania na żadnym szczeblu samorządu.

"Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu" - powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński.

Komitet Polityczny zadecydował także, że europoseł PiS Tomasz Poręba będzie szefem sztabu wyborczego w wyborach samorządowych.

Poręba, rocznik 1973, z wykształcenia jest historykiem i politologiem. Jest też absolwentem podyplomowych Studiów Europejskich organizowanych przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht.

Pod koniec lat 90. Poręba pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie w IPN w Warszawie. Był także kierownikiem działu ds. informacji i wizerunku w Biurze Krajowym PiS. Pracował w Brukseli - jako główny doradca Grupy Unia na Rzecz Europy Narodów w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Był także rzecznikiem prasowym PiS w PE.

W 2011 był szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na czas wyborów parlamentarnych. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 z ramienia PiS ponownie uzyskał mandat europosła.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

woj/

Opublikowano: 2018-07-08 15:26

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.