PSL na wybory. PSL wystartuje w "szerszej formule"

Rada Naczelna PSL podjęła decyzję, że w wyborach samorządowych wystartuje pod hasłem „Polskie Stronnictwo Ludowe Porozumienie Społeczne”.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że stronnictwo idzie do wyborów do sejmików, powiatów, do gmin jako Komitet Wyboczy PSL. „Oczywiście jesteśmy otwarci na tworzenie i popieranie wspólnych kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów, ale gdzie to możliwe, gdzie mamy taki potencjał i chęć kandydowania naszych członków, sympatyków i nie tylko, będziemy wystawiać własnych kandydatów” - powiedział lider ludowców.

"Idziemy jako Polskie Stronnictwo Ludowe, ale rozszerzamy formułę - podkreślił Kosiniak-Kamysz. - Ponieważ zgłasza się bardzo dużo osób, które nie należą do partii politycznych, są w ruchach miejskich, są w ruchach wiejskich, w stowarzyszeniach, w związkach zawodowych, różnego rodzaju organizacjach pozarządowych, chcą startować z list PSL, takim hasłem dopełniającym nazwę PSL, będzie Polskie Stronnictwo Ludowe Porozumienie Społeczne” - dodał.

Szefem sztabu wyborczego PSL został poseł Piotr Zgorzelski, wiceprzewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego. Wiceszefem sztabu będzie natomiast prezes Forum Młodych Ludowców Miłosz Motyka.

PSL rozpoczęło zbieranie wśród obywateli podpisów pod projektem ustawy „Emerytura bez podatku”. W piątek Stronnictwo otrzymało od marszałka Sejmu postanowienie dotyczące powołania Komitetu Obywatelskiego, który zajmie się organizacją zbierania podpisów.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

woj/

Opublikowano: 2018-07-08 15:36

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.