Praktyki u marszałka. W wakacje w mazowieckim urzędzie marszałkowskim praktykują studenci

Na wynagrodzenie w wysokości 2055 zł brutto mogą liczyć praktykanci w mazowieckim urzędzie marszałkowskim. Przez najbliższe trzy miesiące u marszałka będzie praktykować 93 studentów.

Jak poinformowało biuro prasowe mazowieckiego urzędu marszałkowskiego, spośród 230 chętnych studentów zakwalifikowało się 93 osoby. Będą one odbywać praktyki przez jeden wakacyjny miesiąc - w lipcu, sierpniu lub wrześniu w siedzibie głównej urzędu w Warszawie, ale też w jego delegaturach w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Ostrołęce i Radomiu. Każdy student może uczestniczyć tylko w jednej miesięcznej praktyce w danym roku kalendarzowym.

- Nasz program co roku przyciąga coraz większą liczbę chętnych – przyznała Wiesława Miecznikowska, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Kadr i Płac w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. - Chcemy, aby podczas tego miesiąca praktyk młodzi ludzie mogli nabyć doświadczenie w tym, co ich interesuje i z czym wiążą swoją przyszłość. Każdy z praktykantów będzie miał swojego opiekuna, który przybliży mu zasady pracy w urzędzie, ale również powierzy konkretne zadania. Studenci podejmą praktyki w 12 departamentach: 33 wydziałach i 5 delegaturach - podkreśliła Miecznikowska.

Czego studenci mogą się nauczyć? Przede wszystkim jak w praktyce wygląda praca w urzędzie, czym zajmują się poszczególne departamenty.

Studenci wezmą też udział w szkoleniach organizowanych przez urząd. Zapoznają się m.in. z zasadami organizacji i działania urzędu, jego otoczeniem prawnym, podstawowymi regulacjami wewnętrznymi oraz zasadami przygotowywania aktów prawa wewnętrznego.

Praktykanci poznają także obowiązujące w urzędzie zasady bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych. Na zakończenie każdy ze studentów otrzyma zaświadczenie o ukończeniu praktyki.

Praktykami w urzędzie marszałkowskim zainteresowani byli przede wszystkim studenci uczelni warszawskich: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego czy Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego. Chęć udziału w programie zgłosili także studenci siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, a także innych mazowieckich uczelni.

amk/

Opublikowano: 2018-07-09 13:43

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.