Sąd rozstrzygnie. Akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega

Jak podała Prokuratura Krajowa, w poniedziałek prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK w Warszawie skierował do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Miasta Tarnobrzeg Grzegorzowi K.

Został on oskarżony o popełnienie przestępstwa o charakterze korupcyjnym, z art. 228 par. 1 kodeksu karnego. "Pełniąc funkcję publiczną Prezydenta Miasta Tarnobrzeg oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów i Centrum w Tarnobrzegu, 21 lutego 2018 roku przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych" - podała prokuratura.

21 lutego br. Grzegorz K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Jak informowano wówczas, prezydent miał przyjąć 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywną decyzję w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego; chodziło o zgodę na budowę obiektów usługowo-handlowych w Tarnobrzegu.

Grzegorz K. przebywa w areszcie. Sąd przedłużył wobec niego ten środek zapobiegawczy do 21 lipca. Obowiązki prezydenta Tarnobrzega pełni - wyznaczony przez premiera - jeden z jego zastępców.

woj/


Opublikowano: 2018-07-10 10:46

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.