Parki dla mam. W olsztyńskich parkach - ławki z przewijakami dla kobiet karmiących

W olsztyńskich parkach stanęły specjalne ławki z przewijakami dla kobiet karmiących. O wyborze lokalizacji ławek zadecydowali mieszkańcy - poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Jak czytamy na stronie internetowej UM Olsztyna, ławki z przewijakami dedykowane rodzicom z małymi dziećmi oraz kobietom karmiącym piersią stanęły w dwóch olsztyńskich parkach - Centralnym i Kusocińskiego.

O wyborze lokalizacji ławek zadecydowali sami mieszkańcy. Na stronie internetowej miasta przeprowadzono ankietę, w której oddało głosy prawie 600 mieszkańców. Najwięcej osób wybierało Park Kusocińskiego, a w drugiej kolejności - Park Centralny.

Jak podkreślił UM Olsztyna, ławki usytuowane zostały pod drzewami, jedną postawiono w sąsiedztwie placu zabaw (w Kusocińskim), a drugą - na terenie placu zabaw.

- Chcemy dać wyraźny sygnał kilku tysiącom olsztyńskim mam, że nie muszą chować się z karmieniem piersią a dodatkowo, wszystkim rodzicom, ułatwić przewijanie swojej pociechy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba - powiedział cytowany na stronach miasta prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

amk/

Opublikowano: 2018-07-11 12:38

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.