RPO na finiszu. Województwo podkarpackie jako dziesiąte województwo w kraju rozliczyło swój RPO

Województwo Podkarpackie rozliczyło swój Regionalny Program Operacyjny (RPO) na lata 2007-2013 – informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. To już dziesiąty zamknięty program regionalny.

- Z tytułu płatności końcowej do Polski wpłynęło prawie 60 mln euro - wyjaśnił wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak cytowany w komunikacie MIiR. - Wypłata z Komisji oznacza, że w pełni wykorzystano wszystkie dostępne w programie środki. Władze regionu mogą teraz w pełni skoncentrować się na realizacji obecnej i przygotowaniach do kolejnej unijnej perspektywy finansowej – powiedział wiceszef resortu inwestycji i rozwoju.

Jak podkreśliło MRiI, „to już dziesiąty zamknięty program regionalny”. Wcześniej Komisja Europejska dokonała wypłat końcowych za programy województw: opolskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego.

Do tej pory z tytułu rozliczenia programów do Polski trafiła kwota prawie 551 mln euro.

Jak zaznaczono w komunikacie MRiI, „na rozliczenie wciąż czekają programy sześciu województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i pomorskiego”.

- Oczekiwana kwota wypłat z tytułu rozliczenia pozostałych 6 regionalnych programów operacyjnych to ponad 313 mln euro - poinformował wiceminister Hamryszczak.

amk/Opublikowano: 2018-08-10 11:56

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.