Miliony czekają. Rusza konkurs na organizację szkoleń cyfrowych; do pozyskania 35 mln zł

JST oraz ich związki i stowarzyszenia mogą startować w konkursie na dofinansowanie szkoleń cyfrowych dla dorosłych. Nabór wniosków prowadzi Centrum Projektów Polska Cyfrowa; łączna pula dofinansowania to 35 mln zł.

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, konkurs został podzielony na trzy rundy. Pierwsze wnioski konkursowe można będzie składać od 30 września do 31 grudnia 2018 r., kolejne przyjmowane będą od 1 stycznia do 28 lutego 2019 r. oraz od 1 do 29 marca 2019 r.
 
Dofinansowanie jednego projektu może wynieść od 0,5 do 5 mln złotych. Środki mogą pokryć nawet 100 procent kosztów kwalifikowalnych projektu.
 
"Dzięki szkoleniom, cyfrowe wykluczenie Polaków odejdzie w przeszłość. To bardzo ważne z punktu widzenia poprawy komfortu życia obywateli, zwiększenia szans na rynku pracy, czy zrozumienia środków wymiany informacji w nowoczesnym świecie. Tworzenie społeczeństwa, które aktywnie korzysta z e-usług, komunikuje się z urzędami przez internet jest równie ważne, jak samo udostępnianie nowych usług" – podkreśla minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Dofinansowanie mogą uzyskać projekty szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe począwszy od nauki obsługi komputera i internetu przez nabycie umiejętności korzystania z e-usług po stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym.

"Zapraszamy społeczników, animatorów lokalnych społeczności, edukatorów, którzy organizowali szkolenia z nowoczesnych technologii w swojej okolicy, a teraz chcieliby realizować je w większym zakresie. Dzięki ich wiedzy i finansowaniu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, tysiące Polaków pozna nowe technologie i wejdzie do cyfrowego świata. To szansa, byśmy wspólnie pokazali, jak łatwo i wygodnie korzystać między innymi z e-usług i internetu" - zachęca dyrektor rządowego Centrum Projektów Polska Cyfrowa Wojciech Szajnar.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

js/

Opublikowano: 2018-09-07 11:35

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.