Kandydat zza krat. Wójt Daszyna ubiega się o reelekcję z aresztu

Wójt gminy Daszyna (woj. łódzkie) ubiega się o ponowny wybór na urząd. Zbigniew W. kandyduje z aresztu, gdzie został osadzony w maju - podaje "Super Express".

Dziennik przypomina, że wójt został zatrzymany pod zarzutem kierowania grupą przestępczą zajmującą się wyłudzaniem dopłat z łęczyckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prokurator Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi poinformował "SE", że Zbigniewowi W. przedstawiono 80 zarzutów, grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak informuje dziennik, wójt na wynik wyborów samorządowych, w których kandyduje, poczeka za kratkami, bo areszt ma zasądzony do 16 listopada.

"Jeżeli osoba nie została prawomocnie skazana na karę pozbawienia wolności, to może ona kandydować w wyborach" - powiedział "Super Expressowi" rzecznik Krajowego Biura Wyborczego Wojciech Dąbrówka.

Dziennik podaje, że Zbigniew W. trzeci raz będzie się ubiegał o wybór na urząd wójta Daszyny. "Już w przeszłości miał problemy z prawem, czego skutkiem było przerwanie jego pierwszej kadencji jako wójta w 2013 r., gdy został prawomocnie skazany za polowanie na dziki bez zezwolenia. Wyrok się jednak zatarł i samorządowiec mógł kontynuować swoją polityczną karierę" - pisze "SE". W 2014 r. W. został ponownie wybrany na wójta Daszyny.

Źródło "Super Express"


Opublikowano: 2018-10-02 09:27

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.