Trzebnica: Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny

Już w przyszłą sobotę - 13 października odbędzie się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego, które od razu rozpocznie wydarzenie z najwyższej półki sportowej. Otwarcie będzie połączone bowiem z pierwszym ogólnopolskim turniejem squasha o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica – Mistrzostwami Polski.

Obiekt sportowo-rekreacyjny przy ul. 3 Maja to ostatnia w tym roku ukończona inwestycja z tych najważniejszych, flagowych, o znacznym budżecie do realizacji. W chwili obecnej trwają ostatnie prace porządkowe, a na jego ścianach powstaje specjalny mural, który nawiązuje do sportowej rywalizacji. Z okazji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości na murach obiektu będzie także motyw upamiętniający ten wyjątkowo ważny moment – analogicznie do otworzonego niedawno nowego przeszkolą i żłobka. Autorem muralu ponownie będzie artysta Jacek Milewski.

Powyższy obiekt oprócz tradycyjnego fitness oferuje spinning oraz właśnie sale do gry w squasha, co przypuszczalnie najbardziej zainteresuje mieszkańców. Obiekt dysponuje najnowszą infrastrukturą, w tym cyfrowym systemem liczenia punktów, którym pochwalić mogą się tylko nieliczne korty w kraju. Dzięki temu Trzebnica będzie mieć przywilej organizować zmagania najlepszych graczy w Polsce.

Opublikowano: 2018-10-10 13:41

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.