Bolesławiec: Na spotkaniu o ekodopłatach

13 października 2018 r. (sobota) o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Bolesławca na temat dofinasowania źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej (II piętro) Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki przy pl. Marszałka J. Piłsudskiego.

Spotkanie informacyjne zaplanowano w ramach rządowego programu Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

Szczegóły na ulotce i stronie https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/
Opublikowano: 2018-10-09 17:08

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.