Wieluń: Spotkanie z kocimi opiekunami

3 października 2018 Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa spotkał się z opiekunami wolno żyjących kotów na terenie Wielunia.

Podczas spotkania Burmistrz wręczył każdej z osób opiekujących się kotami Legitymację Społecznego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących Na Terenie Miasta Wielunia. Łącznie wydano 12 takich dokumentów. W ten sposób na terenie naszego miasta, w oparciu o uchwałę Rady Miejskiej nr LIV/524/18 w Wieluniu z dnia 24 maja 2018 roku i Zarządzenie wykonawcze Burmistrza Wielunia realizowany jest "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wieluń". Wdrożenie programu ma na celu także ochronę osób, które kierowane szlachetnym pobudkami pomagają i opiekują się zwierzętami bezdomnymi, często doświadczając szykan i różnego rodzaju przejawów niezrozumienia społecznego.

To także ważna informacja i czytelny sygnał dla Funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji, że osoba opiekująca się bezdomnymi zwierzętami, czyni to zgodnie z przepisami prawa miejscowego, jej działania są nie tylko legalne, ale podlegają także ochronie prawnej.

Legitymację taką otrzymać może każdy, kto będąc opiekunem kotów żyjących na wolności złoży stosowny wniosek wraz z oświadczeniem w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, w Urzędzie Miejskim w Wieluniu.

Opublikowano: 2018-10-10 11:56

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.