Toruń: Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta

Czy drzewa uliczne mogą odmładzać, w jaki sposób i w jakim stopniu rośliny wpływają na jakość powietrza w miastach i co ma wspólnego opiętek jesionowiec ze zdrowiem ludzi – między innymi takie zagadnienia będą poruszane podczas tegorocznej konferencji „Zieleń w Ochronie Powietrza”. Trzydniowe wydarzenie poświęcone tematyce zieleni miejskiej rozpoczęło się 10 października 2018 roku w Toruniu.

- Miło mi powitać Państwa w Toruniu, mieście w którym zieleń odgrywa bardzo istotną rolę i jest nam szczególnie bliska. Pragnę podziękować za kolejne spotkanie i chęć podzielenia się z nami swoją wiedzą. Życzę udanego spotkania i liczę na to, że znajdziecie Państwo czas, aby zapoznać się z zabytkami naszego miasta, a także naszymi terenami zieleni – gości konferencji powitał zastępca prezydenta Torunia Andrzej Rakowicz.

Uczestnicy XIV Konferencji Naukowo-Technicznej Zieleń Miejska – Naturalne Bogactwo Miasta, spotkali się w Sali Mieszczańskiej toruńskiego Ratusza Staromiejskiego. Specjaliści do Torunia przyjechali z całej Polski. Przez trzy dni będą dyskutować między innymi na temat zieleni w ochronie powietrza, a także wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie publiczne, występowania chorób alergicznych oraz metod oczyszczania i sposobów ograniczania problemu. Nie zabraknie tematów związanych z regeneracją powietrza, przewietrzaniem miast i walką ze smogiem.

Wydarzenie potrwa do piątku 12 października. Na najbliższy czwartek zaplanowano także sesje terenowe.
Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Torunia.

Opublikowano: 2018-10-11 10:33

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.