Piotrków Tryb.: Wolontariusz Roku

Mirosław Świech został Wolontariuszem Roku 2018. Tytuł Wolontariusza Publiczności przypadł Gabrieli Radke-Dobrowolskiej. Wyróżnienia wręczono podczas Gali Wolontariatu.

W tym roku do udziału w plebiscycie zgłoszonych zostało aż osiemnastu kandydatów. Spośród nich kapituła przyznała tytuł prezesowi Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk”. Wyróżnienie odbyło się podczas Gali Wolontariatu, którą w środowy (5.12) wieczór zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury.

Laureat w swoim życiu kieruje się dewizą: „Wierzę, że każdy człowiek zna odpowiedź na pytanie: jak ma żyć? Należy dać mu tylko szansę wyszukania w sobie odpowiedzi, że cała siła i mądrość jest właśnie w nim”.
Nominowany przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” pełen zaangażowania działa bezinteresownie na rzecz ludzi dotkniętych chorobą alkoholową oraz ich rodzin, ale nie poprzestaje wyłącznie na tym nurcie. Zakres działań, w które jest zaangażowany i które sam inicjuje wokół niego i nas wszystkich określa jasno jak ważne są dla niego wszelkie związane z wolontariatem wartości.

Nagrodę główną – skuter – Wolontariusz Roku przekazał na licytację WOŚP. Gratulacje tegorocznemu zwycięzcy przekazali wiceprezydent Andrzej Kacperek oraz Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński.
- Wolontariat to piękna, szlachetna idea- dobrowolnej, bezpłatnej i świadomej pracy na rzecz innych. Praca wolontariusza wypływa z głębi potrzeby serca, wielkiego, gorącego, pełnego miłości do bliźniego – podkreślił wiceprezydent Kacperek dziękując wszystkim wolontariuszom za ich bezinteresowną pomoc.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano także plebiscyt na Wolontariusza Publiczności. Głosy można było oddawać przez internet oraz na wczorajszej gali. Łącznie oddano blisko 11 tysięcy głosów.
Zwycięzcą została Gabriela Radke-Dobrowolska, który uzyskała blisko 3200 głosów.
Gabriela Radke-Dobrowolska została nominowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. Zakres działań Gabrysi to nie tylko szkoła i projekty edukacyjne. Współpraca z Polskim Czerwonym Krzyżem, szerzenie idei honorowego krwiodawstwa, udział w wielu akcjach charytatywnych i pozyskiwanie funduszy i artykułów choćby w akcji „Gorączka Złota” świadczy o jej pozytywnych cechach empatycznych. Współpraca z sekcją emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego pokazuje nam również, jak szeroki wachlarz działań może dokonać jedna osoba.

- Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczny plebiscyt. Jego skala była ogromna i były najlepszym potwierdzeniem, że wolontariat ma sens – podsumowuje Marcin Jończyk, prezes Stowarzyszenia HARC, które organizuje plebiscyt.

Opublikowano: 2018-12-07 13:28

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.