Upiększajcie miasto. Piotrkowski urząd miejski organizuje konkurs na najładniejszą, nową elewację w prywatnych kamienicach w śródmieściu

Piotrków Trybunalski organizuje już 11. edycję konkursu na najładniejszą, nową elewację. Skierowany jest on do właścicieli kamienic w centrum miasta. Główna nagroda: 20 tys. zł.

Oficjalna nazwa tego konkursu brzmi „Nowa elewacja”. Jego celem jest, jak pisze piotrkowski urząd miejski na swej stronie internetowej, „zachęcenie właścicieli budynków do wykonania remontów elewacji, co wpłynie na poprawę wizerunku centrum miasta Piotrkowa Trybunalskiego”.

Pula nagród w konkursie wynosi 75 tys. zł. Nagrody są sowite. Za I miejsce – 20 tys. zł, za drugie – 18 tys. zł, za trzecie – 15 tys. zł, za czwarte - 12 tys. zł i za piąte – 10 tys. zł.

Udział w konkursie mogą wziąć właściciele nieruchomości w centrum miasta, którzy do końca grudnia zeszłego roku wyremontowali swoje budynki i zgłoszą to do urzędu miasta.

- Do wniosku należy dołączyć zdjęcia sprzed oraz po zakończeniu remontu – mówią pracownicy Biura Planowania Rozwoju Miasta. - Do magistratu wpłynęły już pierwsze zgłoszenia, tak, że czekamy na następne.

Wnioski można składać do końca lutego.

W dotychczasowych dziesięciu edycjach do konkursu zgłoszono 48 kamienic, z czego 39 zostało nagrodzonych.

jmk/

Na podstawie: UM Piotrków Trybunalski

Opublikowano: 2019-01-10 07:17

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.