Powrót do ratusza. Andrzej Cherek nowym sekretarzem Grudziądza

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oficjalnie przedstawił nowego sekretarza miasta. Tę funkcję od wtorku, 26 lutego pełni Andrzej Cherek.

"Cieszę się, że człowiek z tak wielkim doświadczeniem, wiedzą i charyzmą przyjął moją propozycję, by wrócić do pracy w samorządzie i Urzędzie Miejskim" - komentuje prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. "Jestem przekonany, że płynnie przejmie wszystkie obowiązki spoczywające na sekretarzu miasta i będzie wspierać mnie w zarządzaniu ratuszem" - dodaje.

Andrzej Cherek wrócił do pracy w ratuszu po ok. 1,5 roku od przejścia na emeryturę. Ostatnio zajmował stanowisko naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego (lata 2007-2017). Wcześniej pracował m.in. w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Toruniu oraz jako nauczyciel i zastępca inspektora oświaty i wychowania w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu.

Dotychczasowa sekretarz, Jolanta Hebda w środę, 25 lutego przeszła na emeryturę. W Urzędzie Miejskim w Grudziądzu zatrudniona była od 1 stycznia 1986 r., zajmując kolejno stanowiska: inspektora, a następnie kierownika Wydziału Spraw Lokalowych, kierownika Wydziału Organizacyjnego, Sekretarza Miasta i Naczelnika Wydziału Organizacyjnego. Funkcję Sekretarza Miasta ponownie objęła 1 października 2017 r.

Źródło: UM Grudziądz

aba/

Grudziądz należy do Klubu Samorządowy PAP.


Opublikowano: 2019-02-28 09:05

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.