Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i prezes Związku Miast Polskich Zygmunt Frankiewicz zapraszają do udziału w Kongresie Małych i Średnich Miast „Europa Małych Ojczyzn”.

Organizatorami kongresu, który odbędzie się 24 kwietnia w Wałbrzychu, są miasto Wałbrzych i Związek Miast Polskich.

Partnerami regionalnymi tego wydarzenia są regionalne stowarzyszenia gmin i samorząd województwa dolnośląskiego, a zagranicznymi - Komisja Europejska - DG Regio oraz Parlament Europejski - Intergrupa URBAN.

„Kongres z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Komisji Europejskiej oraz ekspertów z zakresu zagospodarowania przestrzennego, demografii i ekonomii zainicjuje tak bardzo konieczną dyskusję o przyszłości małych i średnich miast w Polsce” – piszą w zaproszeniu do udziału w kongresie organizatorzy.

„Rozwój społeczno-gospodarczy w poszczególnych regionach kraju ulega coraz większemu zróżnicowaniu” - dodają. „W wielu ośrodkach miejskich i na obszarach leżących poza dużymi aglomeracjami obserwujemy zmniejszenie dynamiki rozwoju, a także narastanie niekorzystnych procesów społecznych. Zdecydowana większość ze 122 miast średnich, tracących swoje funkcje społeczno-gospodarcze, wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, znajduje się w tych obszarach”.

Program Kongresu został przygotowany we współpracy z zainteresowanymi miastami oraz z ekspertami z zakresu rozwoju małych i średnich miast.

Więcej informacji: http://www.zmp.poznan.pl/aktualnosci/europa-malych-ojczyzna-zaproszenie-do-walbrzycha

jmk/

Na podstawie: ZMP

Opublikowano:

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.