Próba przekupstwa. Burmistrz Jarocina zawiadomił policję o próbie przekupstwa

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki złożył zawiadomienie na policję o próbie wymuszenia i skorumpowania. Chodzi o rezygnację burmistrza z prawa pierwokupu działek w centrum miasta.

Rzeczniczka prasowa policji w Jarocinie Agnieszka Zaworska potwierdziła, że wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w postaci usiłowania wręczenia korzyści majątkowej burmistrzowi miasta. "Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratury" – poinformowała.

Na fanpage gminy Adam Pawlicki poinformował: "Miałem wczoraj (10 kwietnia) taką nieprzyjemną sytuację. Próba wymuszenia poprzez skorumpowanie mnie i podjęcia niekorzystnej dla gminy decyzji, na której Jarocin mógłby stracić około 300 tysięcy złotych. Sprawę zgłosiłem na policję i w tej chwili toczy się postępowanie".

W rozmowie z PAP burmistrz Jarocina dodał, że w zamian proponowano mu pomoc, współpracę i "pytano, co bym potrzebował, jeżeli zrezygnuję z prawa pierwokupu działek". Wyjaśnił, że chciano wymusić na nim rezygnację przez gminę z prawa pierwokupu czterech działek w centrum Jarocina, które wyodrębniono w ramach planu rewitalizacji miasta.

Średnia cena metra kwadratowego działki wynosi 65 zł, natomiast cena rynkowa to przynajmniej kwota 150 zł. Dlatego burmistrz podjął decyzję o zakupie działek dla gminy a następnie sprzedaży ich z zyskiem.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

woj/

Opublikowano: 2019-04-12 13:11

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.