Kępno: Otwarcie Filii Książnicy Pedagogicznej

W poniedziałek, 15 kwietnia, uroczyście otwarto zmodernizowaną kępińską filię Publicznej Biblioteki Pedagogicznej im. A Parczewskiego w Kaliszu.

Kępińska Książnica Pedagogiczna jest nowoczesna i skrojona na miarę osób ciekawych świata i chętnych do zgłębiania swojej wiedzy. Kępińska filia PBP gromadzi bowiem książki, czasopisma, druki oraz dokumenty na różnych nośnikach głównie z pedagogiki i nauk pokrewnych.

Modernizację siedziby Książnicy Pedagogicznej przeprowadzono ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Pomieszczenia zostały przystosowane do potrzeb biblioteki i wyposażone w nowe regały i meble.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz oraz placówek oświatowych współpracujących z biblioteką. W otwarciu książnicy uczestniczył Burmistrz Piotr Psikus, który przekazał do księgozbioru publikację pt. „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do 2015 r.” autorstwa Stanisława Kowalskiego.
Okolicznościowe życzenia zostały przekazane przez Marzenę Wodzińską Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, oraz Dorotę Kinal Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki UMWW w Poznaniu.

Filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kępnie działa od 1951 roku i posiada księgozbiór liczący prawie 23 472 woluminów w tym 23 199 książek.

Opublikowano: 2019-04-19 13:48

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.