Toruń: Będą przesunięcia w budżecie

Rada Miasta Torunia przyjęła uchwałę dotyczącą przesunięć w budżecie, w których efekcie m.in. miasto przeznaczy 1,7 mln zł na wsparcie organizacji festiwalu Camerimage w roku 2019.

W wyniku przesunięcia dwóch zadań inwestycyjnych na rok 2020 powstaną oszczędności w wysokości 2,475 mln zł. Te zadania to wykonanie projektu drugiego etapu linii tramwajowej na tzw. osiedle Jar (690 tys. zł) i dalsze prace związane z modernizacją hali sportowej w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego (1,785 mln zł).
Pozyskane w ten sposób środki pozwolą sfinansować wkład własny do projektów unijnych (1 mln zł) oraz przyspieszyć płatności z roku 2020 na 2019 za wykonanie zadania w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, polegającego na nadbudowie istniejącej części, dzięki czemu placówka zyska ponad 30 dodatkowych miejsc dla osób leżących.

Zmiana w budżecie, przyjęta 23 maja 2019 roku podczas 7. sesji Rady Miasta, pozwala także na dokonanie przesunięć środków, wśród nich dotyczących zmiany zakresu rzeczowego – w tym przypadku chodzi o sfinansowanie tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.
- Camerimage to festiwal o światowym zasięgu, który przyciąga co roku ok. 3-4 tys. gości z całego świata. Oddziaływanie promocyjne szacowane jest na poziomie 20 mln zł pozyskiwanych jako ekwiwalent reklamowy. W związku z tym miasto zdecydowało się zaangażować się finansowo w organizację festiwalu kwotą 1,7 mln zł – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Skąd miasto pozyska środki na współorganizację tego przedsięwzięcia, wyjaśniła Magdalena Flisykowska-Kacprowicz, skarbnik miasta: – Poruszamy się cały czas w limicie środków, jakie Rada Miasta przyznała w tegorocznym budżecie na zadania promocyjne miasta, także poprzez imprezy kulturalne i sportowe. W tegorocznym budżecie na te wszystkie działania mamy zapisane ponad 18 mln zł. Proponowane przez nas przesunięcie środków w wysokości 1,7 mln zł stanowi niespełna 10% całości, a bierze się ono z oszczędności w realizacji części zadań i rezygnacji z niektórych przedsięwzięć promocyjnych realizowanych do tej pory.

Wspomniane środki pozyskane zostaną m.in. poprzez rezygnację z bilboardów promocyjnych na terenie Polski (ok. 200 tys. zł), niższe dotacje na takie wydarzenia, jak: wakacyjny koncert na Motoarenie, Festiwal Wisły, Forum Gospodarki Municypalnej. Zrezygnowano także z dwóch wydarzeń o charakterze festiwalowym – Festiwalu Wspomnień oraz Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Niższe kwoty przeznaczono także na organizację takich wydarzeń, jak: Archipelag Zabawy, Święto Miasta, Koncert „Pejzaż bez Ciebie” i koncert z okazji Dnia Matki, a także wybrane wydarzenia sportowe.


Opublikowano: 2019-05-24 14:35

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.