Zmiana u steru. Nowy współprzewodniczący zespołu ds. edukacji KWRiST

Po niemal dwudziestu latach zmienił się przedstawiciel gmin wiejskich w prezydium zespołu ds. edukacji KWRiST. „To historyczny moment” – skomentował wiceminister Maciej Kopeć.

Na wtorkowym posiedzeniu zespołu ds. edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Marek Olszewski, były przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP, a obecnie już starosta toruński, przekazał prowadzenie zespołu Annie Grygierek, burmistrz Strumienia.

„Naprawdę dużą satysfakcję osobistą i ogromne doświadczenie czerpałem ze współpracy przez prawie dwadzieścia lat ze znakomitymi ekspertami ds. edukacji” – powiedział Marek Olszewski, ustępując z fotela współprzewodniczącego. „Czasem bywało ostro, bywały przerwy, żeby obie strony mogły się naradzić, bywały opinie negatywne dla ministerialnych projektów, ale udawało się nam w ten sposób kształtować współprace, aby nie żywić do siebie niechęci z powodu niezgodności merytorycznych. Bardzo dziękuję stronie rządowej i samorządowej za taki styl pracy” - podkreślił.

Ustępującemu współprzewodniczącemu za lata pracy dziękował wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
„To historyczny moment dla tego ważnego gremium, które jest istotne z punktu widzenia funkcjonowania systemu oświaty” - ocenił. „Bardzo dziękuję za te lekcje, czym jest Komisja Wspólna i jej zespół ds. edukacji” – powiedział wiceminister Kopeć.

Nowa współprzewodnicząca, Anna Grygierek zwróciła uwagę, że moment jest historyczny także ze względu na ostatnie zmiany w prawie. „Ze względu na wprowadzenie dwukadencyjności samorządowców nikt nie będzie miał już okazji tak długo współprowadzić zespół” – zauważyła.

Anna Grygierek była do tej pory członkiem zespołu ds. edukacji. Działalność samorządową rozpoczęła w 2002 roku w Radzie Powiatu Cieszyńskiego. Od 2006 roku pełni funkcję Burmistrza Strumienia. Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

aba/


Opublikowano: 2019-05-21 12:27

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.