Twój kandydat. PAP uruchomiła "wyszukiwarkę kandydatów do PE".

PAP uruchomiła "wyszukiwarkę kandydatów do PE". Interaktywna mapka w serwisie EuroPAP News pozwala znaleźć kandydata według okręgu i porównać programy komitetów wyborczych

Na portalu EuroPAP News (www.europarlament.pap.pl) Polska Agencja Prasowa uruchomiła "wyszukiwarkę kandydatów do PE". Można tam znaleźć programy wyborcze wszystkich komitetów, zestawienie list w poszczególnych okręgach, wykazy kandydatów w porządku alfabetycznym i w podziale na komitety wyborcze.

Zakładka "Wybory do Parlamentu Europejskiego" jest interaktywna. Po wybraniu na mapie Polski jednego z 13 okręgów wyborczych pojawiają się zestawienia list i kandydatów. Wybierając jedną z list, można uzyskać informacje dotyczące programu wyborczego tego komitetu.

PAP uzyskała od wszystkich komitetów odpowiedzi na osiem ważnych dla UE i Polski zagadnień programowych. Chodzi m.in. o to, czy UE ma zmierzać w stronę federacji czy Europy ojczyzn, czy powinniśmy w Polsce wprowadzić euro, jak radzić sobie z migracją, co z budżetem unijnym, jak powinny wyglądać relacje z Wielką Brytanią po brexicie. Czytelnik łatwo może porównać odpowiedzi poszczególnych komitetów na te i inne pytania.

Kandydata można szybko znaleźć poprzez wyszukiwarkę; uzyskać informacje, w którym okręgu staruje, z jakiego komitetu, na którym miejscu na liście.

Portal EuroPAP News (europarlament.pap.pl) na bieżąco relacjonuje przebieg kampanii wyborczej do PE w Polsce i innych unijnych państwach, zawiera informacje o prawie wyborczym, pracach Parlamentu Europejskiego i innych unijnych instytucji.

Czytelnik może też skorzystać z możliwości zaliczenia on-line kursu "Parlament Europejski bez tajemnic" bądź sprawdzenia swojej wiedzy w quizie "Co wiesz o Unii Europejskiej?".

Wybory europejskie odbędą się w Polsce w najbliższą niedzielę.

woj/kic/

PRZEJDŹ DO SERWISU EUROPAP NEWS


Opublikowano: 2019-05-22 14:50

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.