Minister się pożegnał. Joachim Brudziński ostatni raz na Komisji Wspólnej

Spieraliśmy się, ale na szczęście nie kłóciliśmy – powiedział minister Joachim Brudziński, kończąc współpracę z samorządowcami w KWRiST.

Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji uzyskał w niedzielnych wyborach mandat do Parlamentu Europejskiego. W środę, na Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego pożegnał się z samorządowcami.

„Moja misja na stanowisku szefa resortu dobiega końca. Chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować za współpracę przez te przeszło 1,5 roku” – powiedział minister. „Jestem przekonany, że mój następca we współpracy z pozostającymi wiceministrami będzie kontynuował to, co mimo różnic, czasami sporów, na szczęcie nigdy nie kłótni, udało nam się przez te ostatnie miesiące wypracować” – dodał.

Brudziński zapewnił, że współpraca z samorządami jest dla rządu ważna. „Dla tego rządu współpraca z samorządem, współpraca z wszystkimi samorządowcami, niezależnie od tego z jakich komitet wyborczych, partii politycznych wywodzicie państwo swoje mandaty, jest absolutnym priorytetem” – zapewniał. „Podchodzimy do siebie z wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem, nawet przy pozostawaniu czasami na przeciwległych biegunach, jeżeli chodzi o politykę” – dodał.

aba/

Opublikowano: 2019-05-29 11:31

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.