40 mln podzielone. Blisko 500 samorządów z dofinansowaniem „Posiłek w szkole i w domu”

Blisko 500 samorządów otrzymało wsparcie z programu „Posiłek w szkole i w domu”. Publikujemy ich listę.

W tym roku ruszył rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”, który zakłada m.in. wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w organizacji stołówek i miejsc spożywania posiłków. O pieniądze ubiegało się w sumie niemal dwa tysiące organów prowadzących (1968) dla blisko 4900 szkół (4872). Ostatecznie wsparcie trafiło do 481 gmin, powiatów i 720 szkół.

Najlepiej z wnioskami poradziły sobie samorządy województwa kujawsko-pomorskiego – tam co piąta szkoła ubiegająca się o dofinansowanie pozytywnie przeszła ocenę wojewody. Podobnym wynikiem mogą pochwalić się woj. wielkopolskie i dolnośląskie. Najsłabiej wypadło pod tym względem woj. podkarpackie – tam odsetek szkół, które otrzymały wsparcie to tylko 10 proc. Pionierem w liczbie złożonych wniosków jest Mazowsze, ale tam tylko niespełna 12 proc. ostatecznie otrzymało pieniądze.

W sumie między organy prowadzące podzielono w tym roku 40 mln zł.

Dofinansowanie przyznano na zorganizowanie nowych stołówek szkolnych, doposażenie i adaptację tych działających oraz tych, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione. Na ten cel samorządy mogły pozyskać z programu do 80 tys. zł. Możliwe było również uzyskanie 25 tys. zł  wsparcia na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni).

W załączniku pod artykułem publikujemy wykaz JST i szkół, które otrzymały wsparcie.

aba/


Opublikowano: 2019-06-25 10:31

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.