Pierwsze słowa. Nowa szefowa MSWiA po raz pierwszy na KWRiST

Polska samorządowa jest dla mnie niezwykle ważna – deklaruje minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek.

Nowa szefowa MSWiA po raz pierwszy uczestniczyła w środę w posiedzeniu Komisji Wspólnej rządu i Samorządu Terytorialnego.

„To jest bardzo ważne gremium” – zaznaczyła minister Elżbieta Witek, otwierając obrady. „Zdaję sobie sprawę z tego, że często pewnie dochodzi tutaj do gorących dyskusji, bo nie może być inaczej. Zawsze muszą się ścierać różne poglądy, żeby móc wypracować wspólne stanowisko” - powiedziała.

Jak mówiła, rząd i samorządy działają „w tym samym kierunku, czyli dla dobra państwa, także samorządów, czyli obywateli.

„W związku z tym taka dyskusja czasami, nawet bardzo gorąca i trudna, jeżeli się kończy wypracowaniem wspólnego stanowiska, to najlepiej świadczy o tym, że ten zespół rządowo-samorządowy jest naprawdę bardzo potrzebny” – stwierdziła.

„Reprezentujecie mieszkańców Polski samorządowej, która jest dla nas niezmiernie ważna, ponieważ to, jak żyje się obywatelom, jak państwo w samorządach sobie radzicie, z czym macie problemy, jakiej pomocy potrzebujecie ze strony rządu, to decyduje o tym, jak nam wszystkim się żyje” – podkreśliła.

Według szefowej MSWiA Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego to „najodpowiedniejsze miejsce, żeby najważniejsze sprawy dla Polskiej rozstrzygać”.

aba/

Opublikowano: 2019-06-26 12:53

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.