Nowa wiceminister. Iwona Machałek pełnomocnikiem rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły

Iwona Michałek została pełnomocnikiem rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki.

Stanowisko to zostało utworzone na mocy rozporządzenia Rady Ministrów. Zgodnie z nim Pełnomocnik jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

„Podczas m.in. rozmów „Okrągłego stołu” i w trakcie prac ministerialnych okazuje się, że bardzo ważną funkcją, która powinna być uwypuklona, jest funkcja wychowawcza szkoły. Dlatego uznaliśmy, że warto powołać Pełnomocnika ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki” – powiedział szef MEN, Dariusz Piontkowski, wręczając nominację na to stanowisko.

Nowa wiceminister w ramach swoich zadań będzie mogła współpracować z jednostkami systemu oświaty, radami rodziców oraz organami samorządu terytorialnego.

„Przyglądam się bardzo mocno obradom „Okrągłego stołu” i wiem, że jest tam dużo postulatów wychowawczych” – zaznaczyła Iwona Michałek. Podkreślała, że w pierwszej kolejności chce zająć się przeanalizowaniem obowiązujących obecnie aktów prawnych dotyczących wychowania. Jej celem będzie również przyjrzenie się wnioskom płynącym z obrad „Okrągłego stołu”, a następnie zaproponowanie nowych rozwiązań w tej kwestii.

„Mam nadzieję, że moja praca przyczyni się do zwiększenia efektywności procedur wychowawczych” – powiedziała.

Iwona Michałek to była nauczycielka biologii, wicekurator kujawsko-pomorska i była pełniąca obowiązki kuratora. Zajmowała się nadzorem pedagogicznym, a także pełniła funkcję Rzecznika Praw Ucznia w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Iwona Michałek była edukatorem w zakresie przestrzegania praw ucznia i dziecka oraz koordynatorem regionalnym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie ds. edukacji o tolerancji.

Źródło: MEN

aba/Opublikowano: 2019-07-02 12:45

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.