Stadion za awans. Częstochowa przebuduje swój stadion piłkarski, bo jej drużyna awansowała do Ekstraklasy

W związku z awansem swej piłkarskiej drużyny do Ekstraklasy Częstochowa zmodernizuje i rozbuduje swój stadion. Urząd miasta ogłosił już przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Raków Częstochowa awansował – późną wiosną - do piłkarskiej Ekstraklasy, obok klubu ŁKS Łódź. Awansował do niej po raz drugi w swej niemal 100-letniej historii (pierwszy raz grał w ekstraklasie w latach 1994-1998).
Obecny stadion Rakowa został wybudowany w 1955 r. i może pomieścić 4 tys. widzów. Jego przebudowa ma celu m.in. zwiększenie pojemności widowni i dostosowanie do standardów ekstraklasy.

Zakres prac obejmie m.in. budowę nowej trybuny głównej z zapleczem sportowym i pełnym zadaszeniem (trybuna zachodnia) na 2 461 miejsc, budowę trybuny północnej (500 miejsc), południowej (1 215 miejsc) oraz przebudowę trybuny wschodniej wraz z budową zadaszenia (1 976 miejsc). Inwestycja przewiduje też przebudowę boiska głównego o wymiarach płyty 105m x 68m (trawa naturalna, płyta podgrzewana) i budowę boiska treningowego tej samej wielkości. Oba boiska z podgrzewanymi płytami pokryje trawa naturalna. Zakres inwestycji przewiduje również budowę oświetlenia stadionu i systemu monitoringu, wieży telewizyjnej, dwóch telebimów i sześciu masztów flagowych. Mają powstać parkingi na ogółem 94 miejsca (w tym dla kierowców z niepełnosprawnościami i autokarów).

Całości dopełni budowa obiektu zaplecza sportowego (stoisk gastronomicznych, toalet, punktów kasowych), schodów terenowych, ogrodzeń, a także przebudowa infrastruktury technicznej.

Przyjmowanie ofert na wykonanie przebudowy i rozbudowy częstochowskiego stadionu potrwa do 19 sierpnia.

jmk/

Na podstawie: UM Częstochowa

Opublikowano: 2019-07-15 08:36

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.