Komorniki: Godziny ciszy

Centrum Handlowe Auchan Komorniki i Centrum Handlowe Auchan Swadzim wprowadzają „Godziny ciszy”. W każdy wtorek w godzinach 15:00-17:00 w obiektach zostanie przyciemnione oświetlenie, wyłączone telewizory, muzyka oraz komunikaty płynące z głośników. Akcja została podjęta z myślą o potrzebach klientów ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi.

Działania wielkopolskich Centrów Handlowych Auchan wypływają z troski o osoby ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi, dla których zakupy w przestrzeni z głośną muzyką, częstymi komunikatami dla klientów i wieloma bodźcami mogą być uciążliwe.

– Zależy nam, żeby Centra Handlowe Auchan były miejscami, w których klienci czują się komfortowo. Zdecydowaliśmy się wprowadzić „Godziny ciszy” z myślą o tych, którym głośne dźwięki i intensywne światło szczególnie przeszkadzają i utrudniają codzienne czynności, jakimi są między innymi zakupy. Liczymy na to, że do akcji stopniowo dołączą wszyscy najemcy galerii handlowych – mówi Karina Slawik-Koźlik, Property Manager w Centrach Handlowych Auchan w Komornikach i Swadzimiu.

Centra Handlowe Auchan są obiektami przyjaznymi klientom. Znajdują się w nich liczne udogodnienia i usługi. Budynki centrów handlowych są jednopoziomowe, dlatego bez trudu mogą się po nich poruszać zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby niepełnosprawne. Przy centrach handlowych znajdują się wygodne, bezpłatne parkingi, z powiększonymi miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.

Opublikowano: 2019-07-22 16:35

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.