Powiat Mikołowski: Do starostwa rowerem

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Można śmiało przyjechać do starostwa rowerem, gdzie czeka nowa wiata na jednoślady. Na parkingu przed budynkiem starostwa przy ul. Żwirki i Wigury 4 w Mikołowie stanęła wiata przygotowana na 14 rowerów. Co prawda ubyły dwa samochodowe miejsca parkingowe, za to jaka korzyść dla wszystkich, którzy preferują jazdę rowerem zamiast stania w korkach.

Wiata wykonana jest ze stali z zadaszeniem z poliwęglanu, zaś pod dachem przygotowanych jest 14 stanowisk na rowery. Umieszczono również na niej logo powiatu mikołowskiego jako element promocyjny.

- Zastosowaliśmy stojaki typu „U” czyli takie, do których przypinamy ramę rowerową a nie koło, tak jak w większości stojaków na jednośladu. Takie rozwiązanie nie powoduje uszkodzenia koła jak również utrudnia kradzież. Dodatkowo teren przed starostwem jest monitorowany – wyjaśnia Łukasz Ryguła, sekretarz powiatu.

Jak przyznaje jej budowa, to realizacja postulatów środowisk rowerowych, które sygnalizowały, iż brak jest możliwości bezpiecznego pozostawienia roweru przed starostwem.

- Jest to również ważny element zmiany otoczenia budynku starostwa. W planie jest bowiem montaż ławek i dodatkowego oświetlenia. Zamierzamy również przy wjeździe na parking, który obecnie został nieodpłatnie udostępniony petentom, postawić stanowisko naprawy rowerów. Docelowo chcemy również zmienić nawierzchnię samego parkingu - przyznaje nasz rozmówca.


Opublikowano: 2019-07-23 06:39

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.