Toruń: Kolejne tereny pod inwestycje

Zakończono uzbrajanie terenów nad Strugą w Grębocinie. Powstała tam infrastruktura techniczna, by przyciągnąć inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy.

Tereny inwestycyjne „Grębocin nad Strugą”, zwane popularnie Abisynią, znajdują się w doskonale skomunikowanej części miasta - przy ul. Przelot, w odległości ok. 1,5 km od węzła autostradowego „Lubicz”. Budowana infrastruktura techniczna ma zapewnić potencjalnym inwestorom dostęp do podstawowych mediów. Do tej pory powstała już kanalizacja sanitarna, deszczowa i teletechniczna, a także wodociąg i oświetlenie. Komunikacyjną obsługę terenu zapewnią planowane drogi dojazdowe z jednostronnym chodnikiem. Inwestycja kosztowała ok. 2,5 mln, na jej realizację miasto uzyskało ponad 2 mln zł środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Warto przypomnieć, że w poprzednich latach w Toruniu uzbrojone zostały tereny inwestycyjne położone w rejonie ulic: Grudziądzka, Polna i Ugory. Dzięki temu powstało całkowicie nowe osiedle domów jedno- i wielorodzinnych na tzw. Jarze oraz pas pod usługi, handel i lekki przemysł. Duże centrum dystrybucyjne wybudowała tam niedawno Grupa Neuca. Nowe inwestycje lokowane są również w rejonie nowo powstałych ulic Fortecznej i Strobanda, a także wzdłuż Trasy Średnicowej i na terenie za CN Młyn Wiedzy, który stał się bardziej dostępny dzięki połączeniu ul. Dworcowej z Kościuszki.

Opublikowano: 2019-07-25 10:28

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.