Euro kurs. Weź udział w szkoleniu i zdobądź certyfikat wiedzy o europarlamencie

Kto jest kim w Parlamencie Europejskim, jak powstaje unijne prawo, wreszcie jakie kompetencje posiada europarlament – m.in. tego można dowiedzieć się podczas bezpłatnego szkolenia e-learningowego „Parlament Europejski bez tajemnic”.

Portal europarlament.pap.pl zaprasza na kurs składający się z czterech wykładów. Zarejestrowani uczestnicy mogą skorzystać z opracowań: „Wybory do Parlamentu Europejskiego”, „Unia dla młodych”, „Czego Unia nie mogłaby dokończyć bez Parlamentu Europejskiego”, „Czy Parlament Europejski jest ważną instytucją”.

Wykłady kończą się testem sprawdzającym, którego wypełnienie jest całkowicie dobrowolne. Na tych, którzy zdecydują się sprawdzić swoją wiedzę, czekają certyfikaty. 

Warunkiem otrzymania potwierdzenia ukończenia każdego wykładu jest udzielenie poprawnej odpowiedzi na co najmniej 60 proc. pytań. Do każdego testu można podejść pięć razy.

Autorami wykładów są dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Michał Rutkowski, członek Zarządu Krajowego Polskiego Stowarzyszenia Ekspertów i Asesorów Funduszy Unii Europejskiej.

Kurs dostępny jest pod adresem europarlament-pap.pes-online.pl (lub pod pod tym LINKIEM). Aby wziąć w nim udział, wystarczy się zarejestrować. Wykłady dostępne będą do 30 września.

Projekt jest realizowany przez Polską Agencję Prasową i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji.

mp/


Opublikowano: 2019-09-11 06:41

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.