Mieszkanie Plus. W projektowaniu już 18 tys. mieszkań, a liczba mieszkań w budowie wzrośnie jeszcze w tym roku do 1,5 tys.

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w fazie projektowania jest już 18 tys. mieszkań, a liczba mieszkań w budowie wzrośnie w 2019 r. do 1,5 tys.

W tym roku ruszy budowa m.in. w Łowiczu, Zamościu i Świdniku.

Poinformował o tym PAP prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz. Jak dodał, „druga połowa 2019 roku pokaże, że inwestycyjna część programu Mieszkanie Plus przechodzi z etapu projektowania do realizacji”.

- Wbijemy łopaty głównie w średnich miastach, które borykają się z odpływem mieszkańców na rzecz ich dużych sąsiadów – wskazał prezes PFRN. Przypominając, że „czas od przygotowania inwestycji do wbicia łopaty trwa do trzech lat”.

- Głównym powodem jest to, że w Polsce normą jest brak planu zagospodarowania przestrzennego lub plan niezgodny z aktualnymi potrzebami. Do tego musimy doliczyć dwa lata, bo tyle - według danych GUS - przeciętnie trwa budowa bloku. Dziś w projektowaniu mamy aż 18 tysięcy mieszkań. Teraz jesteśmy na etapie, kiedy zaczną pojawiać się te przygotowywane przez nas inwestycje” - zaznaczył. Dodał, że w tym roku rozpocznie się budowa około 1 tysiąca mieszkań.

Obecnie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus trwa nabór do 42 mieszkań w Kępicach. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie naboru w Katowicach do 513 mieszkań na Nowym Nikiszowcu. Trwają budowy m.in. w Jarocinie i Katowicach.

jmk/

Na podstawie: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Opublikowano: 2019-08-09 09:52

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.