Polkowice: Nowy WUKO dla PGM

Będzie m. in. czyścił kanały wodą pod ciśnieniem i mył elewacje budynków. Zastąpi wcześniejszy sprzęt sprzed ćwierćwiecza. Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach podpisało umowę na zakup nowego samochodu specjalnego.

MAN TGS z zabudową typu SSC to urządzenie na podwoziu samochodu MAN do ciśnieniowego mycia kanałów oraz oczyszczania wpustów ulicznych i pompowni ścieków.

Przy jego pomocy będzie można m. in. czyścić kanały o średnicy od 50-800 mm pod wysokim ciśnieniem z możliwością jednoczesnego zasysania osadów, usuwać osady z wpustów ulicznych i studzienek oraz wypompowywać wodę z różnego rodzaju zbiorników bezodpływowych, zalanych piwnic, itp.

Nowy nabytek PGM będzie także mył ciśnieniowo wodą (zimną lub podgrzewaną) elewacje kamienne i betonowe. Nowy pojazd zastąpi wysłużonego Jelcza WUKO, który opuścił fabrykę 25 lat temu.

– Udrażnianie rur za pomocą tego typu specjalistycznych pojazdów wyposażonych w pompę tłoczącą pod dużym ciśnieniem to jedna z najskuteczniejszych metod stosowanych obecnie przez pogotowie kanalizacyjne. Nie wymaga zastosowania toksycznych środków żrących, a więc jest nieinwazyjna oraz obojętna dla środowiska – informuje Jacek Kaszuba, prezes PGM.

Podpisana dziś w siedzibie spółki umowa przewiduje, że nowy samochód specjalny trafi do PGM jeszcze w tym roku. Wyprodukuje go specjalnie dla nas spółka Dobrowolski ze Wschowy, wyłoniony w wyniku przetargu. Pojazd będzie spełniał aktualnie obowiązujące wymogi BHP oraz przepisy o ruchu drogowym na terenie UE. Będzie kosztował niecałe 1,5 mln zł.

Opublikowano: 2019-08-12 14:29

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.