Polkowice: Kolejny docieplony blok

Zakończyły się prace budowlane przy budynku wielorodzinnym przy ul. Głogowskiej 1-11. W ramach termomodernizacji docieplono i pomalowano blok.

Podczas remontu m. in. oczyszczono ściany ze starych materiałów, zabezpieczono ściany, wykonano docieplenie i położono tynk. Efektem tego będzie zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię, co w konsekwencji przełoży się na niższe opłaty za ogrzewanie. Budynek zyskał także nowe oblicze dzięki nowoczesnej, biało-szarej elewacji. Prace kosztowały 650 tys. zł i trwały kilka miesięcy.

- Większość sąsiadów z wyrozumiałością podeszła do uciążliwości wynikających z tych prac. Nasz blok jest jednym z najstarszych w mieście. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tu w 1973 r. Teraz wygląda bardzo nowocześnie i co najważniejsze będzie cieplejszy – mówi Agnieszka, mieszkanka bloku.

Na finiszu są też prace termomoderniazcyjne budynku wielorodzinnego przy ul. Górników 1-13, a od kilku dni obserwować możemy prace przygotowawcze przy ociepleniu budynku wielorodzinnego przy ul. Hubala 2a-2d. Tam również ściany budynku zostaną oczyszczone ze starych materiałów, zabezpieczone, docieplone, a następnie pomalowane. Przewidywany czas realizacji tej inwestycji to 6 miesięcy.

Zadania z zakresu termomodernizacji realizowane jest w ramach „Programu odnowy elewacji i dociepleń budynków wielorodzinnych w gminie Polkowice na lata 2018-2025”. Zgodnie z jego założeniami gmina Polkowice finansuje aż 80 proc. zadania. Pozostałe 20 proc. leży po stronie właściciela budynku.

Opublikowano: 2019-08-13 13:50

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.