Dla kuracjuszy. Szczawno-Zdrój udostępni gminny basen także kuracjuszom

Gmina Szczawno-Zdrój buduje basen, ale będzie go udostępniać nie tylko uczniom i mieszkańcom, ale też kuracjuszom. By wzbogacić ofertę swego uzdrowiska.

W poniedziałek 12 sierpnia burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk i prezes spółki Sanatoria Dolnośląskie Tomasz Maciejowski podpisali porozumienie, dotyczące korzystania kuracjuszy z basenu Delfinek.

Basen buduje gmina, wartość inwestycji to blisko 9 mln zł, z czego 1,25 mln zł to dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego, a 1,7 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Podpisanie tego porozumienia jest związane z tym, że spółka Sanatoria Dolnośląskie należy do samorządu woj. dolnośląskiego, który przekazał fundusze na budowę basenu w Szczawnie-Zdroju. - Cieszę się, że basen, który buduje gmina, będzie mógł być wykorzystywany do celów rehabilitacji kuracjuszy i wzbogacić ofertę naszego obiektu Azalia, które znajduje się w Szczawnie-Zdroju - mówi Tomasz Maciejowski, prezes spółki Sanatoria Dolnośląskie.

- Pytania o basen są jednymi z pierwszych, zadawanych przez naszych gości – dodaje Agnieszka Jennings, dyrektor szczawieńskiego Sanatorium Uzdrowiskowego Azalia.

Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk zaznacza, że gmina stara się podejmować takie działania, które służyłyby zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym ją kuracjuszom.

- Obiekt będzie służył przede wszystkim uczniom i mieszkańcom, ale podejmujemy współpracę z podmiotami realizującymi lecznictwo uzdrowiskowe, aby basen mógł służyć także kuracjuszom, wzbogacać ofertę uzdrowiska co przynosi pożytek dla całego miasta - mówi burmistrz Marek Fedoruk.

Basen Delfinek w Szczawnie-Zdroju będzie oddany do użytku w przyszłym roku, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, obiekt ma już konstrukcję dachową.

„Podpisanie listu intencyjnego jest konsekwentną kontynuacją budowy marki uzdrowiska Szczawno-Zdrój i spółki Sanatoria Dolnośląskie” – pisze w swym komunikacie na ten temat Urząd Miasta Szczawno-Zdrój.

jmk/

Na podstawie: UM Szczawno-Zdrój

Opublikowano: 2019-08-13 12:10

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.