Powiat Lidzbarski: Nowy aparat USG

Szpitale powiatowe obecnie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Składa się na to wiele czynników, poczynając od realizacji warunków wynikających z kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia, aż po stale rosnące  koszty bezpośrednie utrzymania szpitali, ceny dostaw usług zewnętrznych i problemy z kadrą medyczną powodujące żądania płacowe.

Przy tak dużych kwotach, które są potrzebne na zakup sprzętu i utrzymanie placówek pozyskiwanie pieniędzy nie jest łatwe. Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, gminy miejskiej Orneta, gminy miejskiej Lidzbark Warmiński, gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński, gminy Kiwity i gminy Lubomino, w celu podniesienia jakości świadczonych usług medycznych  do pracowni usg szpitala powiatowego w Lidzbarku Warmińskim zakupiony został aparat ultrasonograficzny. Najnowocześniejsze rozwiązania zastosowane w aparacie zapewniają szybką, precyzyjną, a co najważniejsze wiarygodna diagnostykę. Takie inicjatywy uzupełniają możliwości i znacznie wpłyną na jakość pracy lekarzy i komfort pacjentów.

To jednak nie koniec pozyskiwania środków na zakup sprzętu pomagającego ratować zdrowie i życie ludzkie. W budynku szpitala powiatowego w Lidzbarku Warmińskim trwają  obecnie prace remontowe dla przystosowania pomieszczeń do zainstalowania tomografu komputerowego. Zespół Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim czynnie przystępuje do kolejnych programów.


Opublikowano: 2019-08-14 12:57

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.