List do arcybiskupa. Marta Malec-Lech, członek zarządu woj. małopolskiego, udzieliła poparcia arcybiskupowi Jędraszewskiemu

Marta Malec-Lech, członek zarządu woj. małopolskiego, wysłała w czwartek list do ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, z poparciem dla niego.

Abp Jędraszewski jest atakowany przez środowiska lewicowo-liberalne i homoseksualistów za słowa o „tęczowej zarazie”, które wypowiedział 1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas homilii w bazylice Mariackiej w Krakowie metropolita podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. - Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - powiedział.

Duchownego krytykują środowiska popierające ideologię LGBT. Lider Wiosny Robert Biedroń w liście do papieża Franciszka nawiązał do słów abp. Jędraszewskiego i poprosił go o „reakcję, która zmieni nienajlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła”.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do krakowskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abp. Jędraszewskiego.

Wyrazy solidarności z arcybiskupem wyraziły środowiska katolickie, m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i prymas Czech kard. Dominik Duka, przewodniczący Episkopatu Węgier, środowiska prawicowe, Światowy Związek Żołnierzy AK.

W środę arcybiskupa Jędraszewskiego poparła Marta Malec-Lech, członek zarządu województwa małopolskiego, wystosowując do niego list w tej sprawie. Poniżej publikujemy go w całości:

„W przededniu tak wielkiego katolickiego święta jakim jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, pragnę udzielić wsparcia Jego Ekscelencji Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, w szczególności po ostatniej medialnej fali krytyki jaką Jego Ekscelencja musi na siebie przyjąć.

Przykład Waszej Ekscelencji stanowi silne wsparcie moralne dla wielu rodzin w Małopolsce, a także i w Polsce. To rodzina jest podstawową komórką naszej Ojczyzny, która przekazuje zasady moralne kolejnym pokoleniom. Jak powiedział nasz Ojciec Święty Jan Paweł II:

„Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.”

Dzisiaj tę miłość do ojczyzny musimy wyrażać inaczej, niż wtedy, gdy Polska była krajem zniewolonym, kiedy na jej terytorium prowadzono intensywne działania wojenne, czy wtedy kiedy wbrew własnej woli znalazła się w strefie wpływów Związku Sowieckiego. Niemniej jednak walka ta ciągle dotyczy wartości, godności i poszanowania naszej historii i tradycji. Dziś tak bardzo atakowanej przez środowiska, które inaczej widzą model społecznego funkcjonowania, które domagają się akceptacji zachowań i postaw niemających oparcia w tradycyjnym, polskim rozumieniu pojęcia rodziny i jej roli, jaką wypełnia dla Ojczyzny.

Dlatego jasno i zdecydowanie popieram Jego Ekscelencję Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który odważnie staje w prawdzie i obronie naszych tradycyjnych wartości, w obronie rodziny oraz przyszłych pokoleń, które zostają narażane na ideologie mające na celu dewastację serc i umysłów. Taka jest rola dzisiaj polskiego Kościoła i tę powinność w pełni rozumie Jego Ekscelencja Arcybiskup Marek Jędraszewski, dając wyraźny obraz zagrożeń, które czyhają na nasze społeczeństwo. Ten głos Kościoła jest nam, wszystkim dzisiaj bardzo potrzebny, jest dla nas ogromnym wsparciem i drogowskazem. Jako osoby wychowane w wierze katolickiej, na tradycyjnym rozumieniu pojęcia rodziny, mamy obowiązek się w niego wsłuchać i postawić opór tym, którzy wyrażają odmienne zdanie. Tym niemiej osoby niewyrażające podobnych poglądów tak samo powinny szanować nasze prawa, wolności słowa, dobra osobiste, nasze najświętsze symbole. Nie pozwolimy, by deprawujące ideologie kształtowały nas Polaków, naszą Ojczyznę w sposób sprzeczny z wartościami podzielanymi przez znaczną większość społeczeństwa.

Dlatego całym sercem wspieram Jego Ekscelencje Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w jego misji obrony polskości i chrześcijańskich tradycji, z których wyrosła i wzrastała nasza Ojczyzna.”

jmk/

Na podstawie: UMWM, Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Opublikowano: 2019-08-14 13:59

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.