Piotrków Tryb.: Logo miasta docenione przez ekspertów

Tytuł „Finalista konkursu Dobry Wzór 2019” otrzymało logo Piotrkowa Trybunalskiego. Konkurs organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

„Dobry Wzór” to polski konkurs wzorniczy organizowany od 25 lat. W tym roku do konkursu zgłoszono 187 produktów i usług w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały promocyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.

Zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane były przez ekspertów według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt i usługę – innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania.

Logo Piotrkowa Trybunalskiego zostało przez jury zakwalifikowane do finału konkursu, którego rozstrzygnięcie poznamy w październiku br.

Logo miasta zostanie także zaprezentowane na wystawie „Dobry Wzór 2019”, ocenianej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce. Wystawa odbędzie się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w dniach 25.10 - 1.12.


Opublikowano: 2019-08-22 16:07

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.