Komorniki: Pierwszy autobus hybrydowy

W środę, 4 września 2019r. na terenie zajezdni autobusowej w Komornikach odbyła się prezentacja pierwszego w gminie autobusu hybrydowego MAN A37 Lion’s City Hybrid.

Jest cichy i wygodny, a co najważniejsze – nie zanieczyszcza środowiska! Autobus napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 150 kW. Energię czerpią z superkondensatorów umieszczonych na dachu autobusu, które zasilane są przez silnik wysokoprężny diesla (EURO VI) albo dzięki energii odzyskiwanej w czasie hamowania (tzw. rekuperacja). Jest to najnowoczesniejsze rozwiązanie na świecie. Dzięki niemu pasażerowie i przechodnie będą mniej narażeni na hałas oraz wdychanie spalin.

Nowy hybrydowy autobus jest w pełni niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację, ledowe zewnętrzne tablice kierunkowe, wewnętrzne tablice LCD, dodatkowe ogrzewanie wewnętrzne (webasto), aluminiowe felgi, system detekcji pożaru w komorze silnika oraz monitoring. Jest przeznaczony do przewozu 98 osób.

W sobotę autobus woził gości dożynkowych po gminie, była też możliwość obejrzenia pojazdu na terenie Muzeum Rolnictwa w Szreniawie podczas tegorocznego Święta Plonów.

Autobus będzie będzie woził pasażerów komunikacji gminnej na liniach 701, 702 oraz 716.

Opublikowano: 2019-09-11 13:10

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.