Krewki petent. Z siekierą do urzędu w Grudziądzu

Mężczyzna z siekierą w ręku wtargnął w czwartek do sekretariatu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego - poinformowała rzeczniczka prasowa prezydenta miasta Beata Adwent.

"Około godziny 13.00 do sekretariatu przy gabinecie prezydenta wtargnął mężczyzna, który siekierą sterroryzował sekretarki. Jedna z nich miała ostrze przystawione do twarzy. Tylko bardzo odpowiedzialna reakcja obu urzędniczek i zachowana przez nie zimna krew sprawiły, że napastnik nie zdołał zrealizować swojego planu i nie dostał się do gabinetu Macieja Glamowskiego" - poinformowała rzeczniczka.

Pracowniczki biura zaalarmowały policję i straż miejską. "Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego z funkcjonariuszami napastnik został niebawem przy ulicy Długiej zatrzymany przez policję" - dodała rzeczniczka.

Rzecznik prasowy grudziądzkiej policji sierż. sztab. Maciej Szarzyński podał, że mężczyzna po uzyskaniu od jednej z sekretarek informacji, że prezydenta nie ma w gabinecie, opuścił budynek. Wcześniej 34-latek groził sekretarce i o to jest teraz podejrzany.

Napastnik został zatrzymany; miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

woj/

Opublikowano: 2019-10-03 17:43

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.