Tytułowe zdanie było najczęstszym komentarzem osób biorących udział w spotkaniu opłatkowym seniorów w Borzęcinie. Po dwóch latach, w których takie wydarzenia nie mogły się odbywać z racji panującej pandemii COVID-19, oddział Caritas funkcjonujący przy parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizował spotkanie, które dało szansę seniorom na wyjście z domu i wspólne spędzenie czasu w miłym towarzystwie.
To była prawdziwa kulturalna uczta, a zarazem inscenizacja odkrywająca nieznane karty polskiej historii. W Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie odbyło się wydarzenie artystyczne pn. „Niezłomny – spektakl słowno-muzyczny poświęcony Franciszkowi Niepokólczyckiemu” - bohaterowi drugiej wojny światowej, uczestnikowi walk o niepodległość w latach 1918-1921, represjonowanemu za działalność antykomunistyczną.
W dniu 7 grudnia br., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego podpisano umowę dotyczącą współfinansowania zadania inwestycyjnego pn. „Budowa połączenia węzła A4 Brzesko z DW 768 - Etap II - opracowanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego". Inwestycja jest wspólnym zadaniem Województwa Małopolskiego, Powiatu Brzeskiego oraz gmin Borzęcin, Brzesko i Szczurowa, a jej realizacja planowana jest przy udziale środków z Funduszy Europejskich.
W sobotę 10 grudnia br. o godz. 10:00 w sali imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie odbędzie się Turniej szachowy dla dzieci i młodzieży „O puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka".
Gmina Borzęcin, wspólnie z 12 jednostkami samorządu z regionu uczestniczy w programie pn. „Kompleksowe unieszkodliwianie wyrobów azbestowych w gminach subregionu tarnowskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którego Liderem jest Gmina Szczucin. W dniu 4 listopada br. podpisano umowę z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Produkcyjno–Budowlano-Handlowym EKO z siedzibą w Mikułowicach na odbiór azbestu w zakresie 2. części zamówienia pod nazwą „Kompleksowe unieszkodliwianie wyrobów azbestowych w Gminie Borzęcin”. Koszt realizacji zadania zamyka się kwotą 136 tysięcy 944 złotych
Grupa mieszkańców gminy Borzęcin, na co dzień pracowników tamtejszego Urzędu Gminy, od początku 2022 roku aktywnie przemierza szlaki górskie, w celu zdobycia Korony Gór Polski. Tworzy ją 28 najwyższych szczytów pasm górskich w kraju.
Uroczysta gala była podsumowaniem Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” edycja VI i „Małe Źródło” edycja II, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
11 listopada 1918r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.
Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości – „Pod Biało–Czerwoną”.
W gminie Borzęcin zakończono realizację projektu pn. „Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych”. W ramach inwestycji wyremontowano siedem odcinków dróg transportu rolnego w miejscowościach: Bielcza, Borzęcin Dolny, Borzęcin Górny, Łęki, Przyborów i Waryś. Całkowity koszt realizacji zadania zamknął się kwotą 379 524 złotych, z czego 185 000 złotych stanowi dotacja pozyskana przez gminę Borzęcin z budżetu Województwa Małopolskiego.