Prezydent Maciej Glamowski wręczył nauczycielom Nagrody Prezydenta Grudziądza z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodzono dwadzieścia cztery osoby.
Uroczystość wręczenia nagród jest okazją do podziękowań wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty za codzienny trud i zaangażowanie włożone w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia.
– Za nami bardzo trudny czas, gdy przez kilka miesięcy nauczyciele pracowali nie stykając się bezpośrednio z uczniami, a wszyscy wiemy że nic bezpośredniego kontaktu nie zastąpi. Wszyscy pokazali, że możemy w tym trudnym czasie w miarę dobrze funkcjonować. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować nauczycielom, za ten wyjątkowy trud i zaangażowanie, które wkładali w swoją pracę, szczególnie w ciężkich czasach pandemii – mówił Prezydent Maciej Glamowski.
W związku z obchodami święta nauczyciele oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, prowadzonych przez grudziądzką gminę, otrzymali nagrody prezydenta, medale Komisji Edukacji Narodowej, a także złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę.
Nagroda Prezydenta Grudziądza
1. Beata Sikorska - dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego
2. Rafał Szweda – dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
3. Tomasz Kempski – dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego
4. Ewa Szulc-Goławska – dyrektor Zespołu Placówek Młodzieżowych „Bursa”
5. Artur Lewandowski – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3
6. Katarzyna Ziółkowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 4
7. Sylwia Malinowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 5
8. Marlena Dąbrowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 9
9. Grażyna Redmer - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
10. Magdalena Lewandowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 12
11. Joanna Pietrzak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16
12. Anna Góra – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 17
13. Alina Kilian – wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 18
14. Krzysztof Wagner - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
15. Edyta Ogonowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 21
16. Mirosława Cieślak – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego
17. Małgorzata Gajek – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego
18. Marzena Remiś – wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcącego
19. Krzysztof Badźmierowski – wicedyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych
20. Robert Borowski – nauczyciel Zespołu Szkół Mechanicznych
21. Katarzyna Rejewska-Markiewicz – nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich
22. Ilona Malinowska – wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego
23. Tatiana Żebrowska – nauczyciel Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych
24. Beata Nikołajew – nauczyciel Przedszkola Miejskiego „Kopernik”
Nagroda Ministra Edukacji Narodowej
1. Marlena Treichel – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11
Nagroda Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
2. Anna Hausman – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12
3. Wioleta Bramborska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
4. Magdalena Mazur – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących
5. Beata Chodziutko-Furso – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego
Medal Komisji Edukacji Narodowej:
6. Joanna Szumlińska – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9
7. Małgorzata Magnuszewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 5
8. Jolanta Kowalczyk – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 8
9. Hanna Figura – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
10. Hanna Szulc-Lewandowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
11. Joanna Babik-Borowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
12. Marzena Remiś – wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcącego
13. Jadwiga Mularczyk – emerytowany nauczyciel Przedszkola Miejskiego „Strzemięcin”.
14. Wiesław Poliński – nauczyciel Ogniska Pracy Pozaszkolnej
Medal Złoty za Długoletnią Służbę:
15. Hanna Czarnecka – dyrektor Przedszkola Miejskiego „Śródmieście”
16. Adam Szewczuk – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych
17. Tomasz Kempski – dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego
18. Krystyna Boros – pracownik Szkoły Podstawowej Nr 8
19. Zbigniew Szymczyk – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 8
20. Marita Grajewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
21. Anita Kołtun – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
22. Anna Głodowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 11
23. Izabela Wasilewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
24. Bożena Wojdyło – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcące
25. Wiesława Skomska – pracownik Zespołu Szkół Rolniczych
26. Wojciech Roszko – pracownik Centrum Kształcenia Ustawicznego
27. Jolanta Rutkowska - nauczyciel Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych
28. Andrzej Uzarski – nauczyciel Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę:
29. Waldemar Chyliński – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
30. Małgorzata Dzwonkowska – nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych
31. Beata Kucharska-Kociemba – nauczyciel Centrum Kształcenia Ustawicznego
32. Elżbieta Majorkiewicz – pracownik Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych
Medal Brązowy za Długoletnią Służbę;
33. Iwona Poznańska - nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 20
34. Beata Wiklińska – kierownik warsztatów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
Srebrny Krzyż Zasługi
35. Marlena Treichel – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11
36. Marek Bergmann – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 20