Gmina Polkowice pozyskała prawie 850 tys. zł z funduszy rządowych na budowę ulicy Fiołkowej. To kolejny dowód skuteczność w działaniu i dbałości o gminne finanse.
Dzięki współpracy instytucji i ludzi dobrej woli, kolejna grupa młodych ludzi znalazła swój azyl w jednym z mieszkań chronionych, pozyskanego z zasobów Gminy Polkowice.
Z bogatej oferty programów polityki zdrowotnej będą mogli skorzystać mieszkańcy w 2022 roku. Podczas ostatniej sesji radni jednogłośnie przyjęli propozycję burmistrza, dzięki czemu na dodatkową ochronę zdrowia polkowiczan zarezerwowano blisko 2,8 mln złotych.
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał pięciorgu wyjątkowych ludzi medale Zasłużony dla Dolnego Śląska. Wśród wyróżnionych są honorowi dawcy krwi oraz uczestnik pacyfikacji ZG Rudna w stanie wojennym.
Poświęcona Kresowiakom pamiątkowa tablica została zrealizowana w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego.
Rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego to dla wielu polkowiczan wspomnienie o strajku górników, spacyfikowanym brutalnie przez siły reżimu komunistycznego. 13 grudnia w polkowickim Kinie odbyło się spotkanie uczestników tamtych pamiętnych wydarzeń.
Na terenie Polkowic jest prawie 90 kamer. Te przy wjeździe i wyjeździe z miasta automatycznie odczytują numery tablic rejestracyjnych i marki przejeżdżających pojazdów. Pozostałe obserwują rejony poszczególnych osiedli. Nad wszystkim czuwają operatorzy w centrum monitoringu.
Osoby z dysfunkcją wzroku, a także niepełnosprawne, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogą czytać normalnego druku, mogą wypożyczyć w polkowickiej bibliotece urządzenie ułatwiające czytanie książek.
Ponad 700 tysięcy złotych trafi do szkół podstawowych na terenie naszej gminy w ramach ministerialnego programu „Laboratorium Przyszłości”.