Z inicjatywy kierownictwa mieleckiego lotniska, Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A., a także władz miasta Mielca w czwartek 5 maja doszło do spotkania integracyjnego z żołnierzami z 82 Dywizji Powietrznodesantowej, którzy stacjonują na terenie lotniska w Mielcu i Rzeszowie-Jasionka.
W przedświąteczną środę 13 kwietnia w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyło się spotkanie władz miasta ze społecznością ukraińską, która uciekając przed wojną w swojej ojczyźnie, drugi dom znalazła w naszym mieście.
Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski odwiedził funkcjonującą w Mieleckim Parku Przemysłowym firmę 3A Composites Mobility. Okazją do wizyty było przekazanie przez kierownictwo tej szwajcarskiej firmy pomocy rzeczowej i finansowej w ramach akcji „Mielec dla Ukrainy”.
W Sanoku na zaproszenie burmistrza tego miasta Tomasza Matuszewskiego, odbyło się, kolejne spotkanie w sprawie realizacji przez spółkę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Południe sp. z o.o inwestycji budowy mieszkań w Mielcu i Sanoku. Omówione zostały bieżące prace oraz zmiany ustawy dotyczącej finansowania programów mieszkaniowych, m.in. budownictwa socjalnego i komunalnego.
Zakończona została przebudowa czterech przejść dla pieszych zlokalizowanych na ulicach Staszica, Jana Pawła II, Kazimierza Wielkiego i Ks. Piotra Skargi.
Na zaproszenie burmistrza miasta Morlaix we Francji Jean-Paula Vermot Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski uczestniczył zdalnie w posiedzeniu aglomeracji Morlaix, które odbyło się 28 marca.
Tegoroczny pierwszy dzień wiosny w Mielcu przyniósł założenie pierwszej w centrum naszego miasta łąki kwietnej powstałej na publicznym zieleńcu przy skrzyżowaniu ulic Jagiellończyka i Kusocińskiego.
„Pamięci obywateli polskich narodowości żydowskiej, którzy 9 marca 1942 roku zostali zgromadzeni przez niemieckie formacje policyjne na mieleckim rynku, a następnie wywiezieni na teren dystryktu lubelskiego. W czasie deportacji Niemcy dokonali masowych zbrodni zabijając kilkuset żydów. Pozostali Żydzi w większości stracili życie w niemieckich obozach zagłady. Była to pierwsza deportacja w ramach akcji Reinhardt na terenie generalnego gubernatorstwa”.
Od pierwszych dni rosyjskiej napaści na Ukrainę mieszkańcy Mielca aktywnie włączyli się w organizację pomocy i wsparcia dla ukraińskich uchodźców. Już 25 lutego Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski ogłosił akcję „Mielec dla Ukrainy”, która spotkała się niebywałym odzewem mieszkańców Mielca.
Największą mielecką inwestycją, której zakończenie zaplanowano w połowie 2022 roku jest budowa hali sportowo-widowiskowej z basenem przy ul. Solskiego. Mimo dużego obciążenia finansowego związanego z realizacją tego zadania, w budżecie Mielca na rok 2022 zaplanowano szereg innych inwestycji, których część będzie realizowana z zewnętrznym dofinansowaniem.