W Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę z dnia 21 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o doręczeniach elektronicznych. Nowelizacja wprowadza okres przejściowy dla e-Doręczeń do 31 grudnia 2025 r.
67 proc. urzędów gmin i 85 proc. starostw powiatowych założyło już adres do doręczeń elektronicznych. Gotowych na wejście w życie systemu e-Doręczeń jest też 14 spośród 16 urzędów marszałkowskich – poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.
Jak myśli i działa haker, sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo, ewolucja obsługi incydentów i Cyberstarter Intro pierwszy krok do świata bezpieczeństwa IT – to tematy grudniowych bezpłatnych szkoleń online organizowanych przez Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.
Ochrona przed nowoczesnymi zagrożeniami w administracji publicznej, menedżery haseł, ich rodzaje i zastosowania oraz przegląd aktualnych cyberzagrożeń i zasady higieny cyfrowej w pracy i życiu prywatnym – to tematy listopadowych bezpłatnych szkoleń online organizowanych przez Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.
Podmioty publiczne skorzystają z okresu przejściowego dla e-Doręczeń, który zakończy się 31 grudnia 2025 r. - przewiduje projekt noweli ustawy o doręczeniach elektronicznych, którym w najbliższy wtorek ma zająć się rząd. W tym czasie przeprowadzona ma zostać kampania informacyjna nt. e-Doręczeń, m.in. wśród pracowników samorządu
Minister edukacji wspólnie z ministrem cyfryzacji analizują możliwość wykorzystania aplikacji mobilnej mObywatel do świadczenia wybranych usług dla uczniów, nauczycieli i rodziców – wskazało Ministerstwo Edukacji Narodowej w odpowiedzi na poselską interpelację w sprawie e-dziennika. Resort zaznaczył, że obecnie nie rekomenduje konkretnych rozwiązań pozostawiając decyzję w sprawie wyboru rodzaju dziennika szkołom i organom prowadzącym.