To jedna z nielicznych drewnianych budowli sakralnych w tej części Polski, a nawet Europy. Kościół św. Barbary w Kolanowicach przeniesiono w 1811 roku z Opola. Zachęcamy do zorganizowania wycieczki właśnie w to unikatowe miejsce. Wewnątrz świątyni zobaczyć można między innymi barokowe ołtarze oraz ambonę. Kościół stanowi obecnie filię Parafii w Osowcu-Węgrach.
To było przepiękne podziękowanie za tegoroczne plony. Podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Jełowej, Gminę Łubniany odwiedziła reprezentacja partnerskiej miejscowości Arnstein w Niemczech.
Kolejny raz do Luboszyc zjechali się miłośnicy legend motoryzacji z całej Polski.
Niespełna 500 pielgrzymom towarzyszyło w tym roku hasło "Nie jesteś sam". Uczestnicy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na rolę Kościoła jako wspólnoty, w której każdy odnajdzie swoje miejsce.
O tym, że zarówno flora jak i fauna Gminy Łubniany są bardzo malownicze, wiedzą doskonale mieszkańcy oraz turyści. Najczęściej spotykany gatunek ssaków na tym terenie, zaraz obok łasicy czy tchórza to... borsuk.
Zakończył się ostatni turnus półkolonii w Łubniańskim Ośrodku Kultury. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Tajniki improwizacji na scenie zdradziła im Joanna Ozga z grupy Impro PoSłowie.
Najkrótsza noc w roku, inaczej palinocka, czyli słowiańska tradycja obchodzona była w Kolanowicach w Gminie Łubniany. Pod wiatą biesiadną oraz nad rzeką mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach plecenia wianków, wykonywania kul bokashi oraz w ziołowych spacerach.
Łubniański Ośrodek Kultury zaproponował mieszkańcom gminy Łubniany projekt historyczny w niecodziennym wydaniu.
Tym razem seniorzy z gminy Łubniany spotkali się w Brynicy.
Uroczysta Gala wręczenia stypendiów i nagród wójta gminy Łubniany odbyła się w Biadaczu.