Utworzenie specjalnego kanału informacyjno-komunikacyjnego dedykowanego samorządom oraz katalogu cyfrowego urzędu, czyli narzędzia do sprawdzenia dojrzałości cyfrowej jednostki administracji publicznej, w tym JST – zapowiedział w Sejmie wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski.
Na co powinny zwracać uwagę samorządy przy zakupie produktów i usług zwiększających ich poziom cyberbezpieczeństwa i jak zminimalizować ryzyko ataków hakerskich – m.in. na te pytania odpowiadały Marta Galińska - ekspertka bezpieczeństwa IT i Magdalena Grzebieniak - Top Account Managerka ds. Instytucji Publicznych podczas webinaru Serwisu Samorządowego PAP.
Okres wsparcia dla systemu operacyjnego Windows 10 wynosi 10 lat, a samo uaktualnienie Windows 10 Pro do systemu Windows 11 Pro jest bezpłatne – przypomniał wiceminister cyfryzacji Paweł Olszewski w odpowiedzi na apel o sfinansowanie samorządom wymiany Windowsów na nowsze.
W poniedziałek 24 czerwca o godzinie 10 rozpocznie się specjalny webinar dla uczestników projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”. Spotkanie poprowadzą eksperci z Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK.
Centrum Projektów Polska Cyfrowa opublikowało ostateczną wersję listy rankingowej naboru do projektu „Cyberbezpieczny samorząd”. Na 2515 wniosków o dofinansowanie złożonych przez JST, 2511 uzyskało pozytywną ocenę. Ogółem 2196 gmin, 300 powiatów i 15 województw otrzyma prawie 1,5 mld zł na zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
Już 2501 spośród 2517 wniosków złożonych przez JST w ramach naboru do projektu „Cyberbezpieczny samorząd” zostało zweryfikowanych. Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) opublikowało w piątek, 22 marca kolejną uzupełnioną wersję listy rankingowej.