Rząd we wtorek przyjął projekt nowelizacji ustawy o e-Doręczeniach, który przewiduje m.in. wprowadzenie okresu przejściowego - poinformował resort cyfryzacji. Ministerstwo wskazało, że ma to ułatwić urzędom płynne przejście na nowy model korespondencji elektronicznej.
Podmioty publiczne skorzystają z okresu przejściowego dla e-Doręczeń, który zakończy się 31 grudnia 2025 r. - przewiduje projekt noweli ustawy o doręczeniach elektronicznych, którym w najbliższy wtorek ma zająć się rząd. W tym czasie przeprowadzona ma zostać kampania informacyjna nt. e-Doręczeń, m.in. wśród pracowników samorządu
Jak skonfigurować usługę e-doręczenia w systemie, jak dodawać użytkowników i zarządzać ich uprawnieniami oraz całą strukturą organizacyjną, jak dodawać i konfigurować szablony wydruku – to niektóre z tematów filmów instruktażowych dla administratorów systemów EZD RP, które NASK udostępnił na specjalnym kanale w serwisie YouTube.
Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło Katalog Podmiotów Publicznych (KPP). Jest to nowy system teleinformatyczny gromadzący w jednym miejscu ustrukturyzowane dane o podmiotach świadczących usługi publiczne w Polsce. Docelowo KPP ma być zintegrowany z systemem e-PUAP i e-Doręczeniami.
W Dzienniku Ustaw opublikowano komunikat ministra cyfryzacji ustalający nowy termin wdrożenia e-doręczeń. Zgodnie z dokumentem obowiązek ten został przesunięty z 30 grudnia br. na 1 października 2024 roku.
Prezydent Andrzej Duda podpisał dwie istotne z punktu widzenia samorządów ustawy. Chodzi o nowelizację ustawy o wsparciu odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz nowelę ustawy o doręczeniach elektronicznych.