Aby koło gospodyń wiejskich niewpisane do Krajowego Rejestru Sądowego i działające dotychczas na podstawie przepisów ustawy o społeczno-zawodowych organizacjach rolników, zostało wpisane do Krajowego Rejestru KGW, zobowiązane jest złożyć wniosek o taki wpis – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wpis do rejestru uprawnia KGW m.in. do ubiegania się o wsparcie na działalność statutową.
W środę, 30 października weszły w życie nowe przepisy dotyczące pomocy finansowej dla Kół Gospodyń Wiejskich. Zmiana dotyczy wydłużenia terminu na złożenie wniosków o wsparcie.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór wniosków o wypłatę bonusu frekwencyjnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Dokumenty można składać do 29 listopada.
Koła Gospodyń Wiejskich działające na podstawie ustawy o społeczno-zawodowych organizacjach rolników będą miały prawo do uzyskania takiej samej pomocy finansowej jak koła wpisane do rejestru ARiMR – wynika z nowelizacji ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich. W przyszłym roku limit wydatków z budżetu państwa na KGW wynosi 177 mln zł.
Do 29 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków o dofinansowanie Kół Gospodyń Wiejskich – wynika z projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chodzi o pomoc finansową przyznawaną na działalność statutową KGW.
19 października wchodzi w życie kolejna zmiana przepisów dotycząca wypłaty bonusu frekwencyjnego dla kół gospodyń wiejskich. Wnioski o wypłatę środków trzeba będzie złożyć do 29 listopada 2024 r. Uprawnionym kołom gospodyń będzie przysługiwała kwota 5 tys. zł.